Απογευματινά Εξωτερικά Ιατρεία

Χώρος

Στο χώρο των Εξωτερικών Ιατρείων λειτουργούν Απογευματινά Εξωτερικά Ιατρεία από Δευτέρα ως Παρασκευή από τις 15:00 έως τις 20:00 περίπου.

Ραντεβού

Από τις 24 Ιανουαρίου 2008 το Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο "ΑΤΤΙΚΟΝ" εντάσσεται στην υπηρεσία Φωνητικής πύλης του ΟΤΕ "Γραμμή για την Υγεία - 1535". Για να εξετασθείτε στα Απογευματινά Εξωτερικά Ιατρεία του Νοσοκομείου ως εξωτερικός ασθενής θα πρέπει λοιπόν να καλέσετε το «1535» που λειτουργεί 24 ώρες επί 7 ημέρες την εβδομάδα.

• Γραμματεία Απογευματινών Ιατρείων: 210 5832007 – 210 5832008 από τις 17:00 έως τις 19:00
  • Γραμματεία Β Εργαστηρίου Ακτινολογίας: 210 5831852 από τις 15:00 έως τις 17:00

Απογευματινά Ιατρεία

• Καρδιολογικό
  • Triplex καρδιάς
  • Γυναικολογικό
  • Πυρηνική Ιατρική
  • Ακτινοθεραπεία
  • Β Εργαστήριο Ακτινολογίας (κλασσικό ακτινολογικό, αξονικός, μαγνητικός, μαστογραφίες, ηλ. Έγχρωμο Doppler)
  • Ω.Ρ.Λ.
  • Οφθαλμολογικό
  • Ογκολογικό
  • Γενικής Χειρουργικής
  • Διαβητολογικό
  • Ιατρείο Πόνου
  • Ιατρείο Κεφαλαλγίας
  • Νευρολογικό
  • Ηπατολογικό
  • Παθολογικό
  • Λοιμώξεων
  • Νεφρολογικό
  • Ενδοκρινολογικό
  • Παιδοενδοκρινολογικό
  • Παιδιατρικό - Ογκολογικό
  • Παιδοχειρουργικών Παθήσεων

Εξέταση στα Απογευματινά Ιατρεία

1. Κατά την προσέλευσή σας σε προγραμματισμένο ραντεβού στα Απογευματινά Ιατρεία του Π.Γ.Ν. ΑΤΤΙΚΟΝ προσέρχεστε στη Γραμματεία-Ταμεία των Εξωτερικών Ιατρείων και καταβάλλετε το ποσό που αναλογεί.
  2. Παραλαμβάνετε το σχετικό παραπεμπτικό και κατευθύνεστε στους χώρους αναμονής ανάλογα με το ιατρείο ή την εξέταση που θα κάνετε. Ειδικότερα οι χώροι είναι:
  3. Παραδίδετε το παραπεμπτικό στην συντονίστρια νοσηλεύτρια του σταθμού που βρίσκεται το ιατρείο όπου και αναμένετε να σας καλέσει για εξέταση.
  4. Ο Ιατρικός σας Φάκελος με το ιστορικό σας (αν έχετε ξαναέρθει στο Νοσοκομείο) θα βρίσκεται στο ιατρείο που θα εξεταστείτε. Καλό θα είναι να έχετε μαζί σας όποιο έντυπο ή άλλο υλικό θεωρείτε ως ιστορικό και να το επιδεικνύεται στον ιατρό που σας εξετάζει.